LÉKY NA SEBELÁSKU

16.12.2020

LÉKY NA SEBELÁSKU

Jediná světová pandemie, o které vím, je nedostatek sebelásky. Tento virus do nás vstoupí už v dětství a možná s ním už přicházíme na svět.

Člověk, který nemiluje sebe, nemůže milovat ani nikoho jiného. Vztahy, kterými prochází, jsou cesty, kterými se lásce učí.

Sebeláska je nezbytný základ, abychom mohli být láskyplní. Abychom mohli spoluvytvářet láskyplný svět.

Sebeláska není sobectví. Sobectví je strach, že mě nikdo nemá rád, tak si musím brát sám. Člověk, který se má rád, nepotřebuje nic nikomu brát, protože má dost. Má tolik, že může rozdávat.

Jak léčit sebelásku? Tady je několik léků:

1. Rozumím ti mami, tati..

Vzdání se zklamání a křivd vůči rodičům. Sami se tak pasujeme do roli oběti. Oběť potřebuje viníka. V téhle konstelaci není místo pro lásku. Přijmi své rodiče, své kořeny. To dobré i zlé. Vždy to pro tebe byl vklad. Bylo to důležité pro růst tvé osobnosti. Vyber si jiný úhel pohledu na rodiče a své dětství. Zkoumej jejich rodiny, jejich životní situace v souvislosti s jejich věkem a možnostmi. Hledej pochopení a přijetí. Objevíš tak lásku k nim i k sobě.

2. Co bych poradila své dceři..

Rozhodování, výběr možností nechej projít přes filtr - co bych poradila své dceři (svému dítěti).
Pro naše děti chceme ze srdce to nejlepší. Sami sebe býváme ochotní odsunout na poslední místo. Abychom probudili lásku v sobě, musíme i pro sebe vybírat ze srdce. Přát sobě to nejlepší. Jen tak to můžeme mít.

3. Jak bych chtěla, aby se chovali k mé mámě..

Máma je člověk, kterého si moc přejeme milovat. A také si moc přejeme, aby ona byla ctěná a milovaná. Chceme ji vidět šťastnou. Často je to jen přání a realita je jiná.
Ale to přání, představa, ten krásný pocit.. Jak by se ta máma chovala, cítila, kdyby byla vážená, milovaná, obdivovaná,.. Ta představa ti pomůže, když ji plně procítíš.. A potom si sama vstoupíš do té role, budeš si prožívat ty pocity vědomě, až to najednou budeš ve své realitě žít.

4. Co potřebuje a má rád můj pejsek..

Pohladit, pomazlit, podrbat za ušima, vyčesat, pravidelné procházky, nechat vyběhat, pohrát si, kvalitní krmivo,..
Tu péči a lásku, kterou dáváš někomu, kdo je na tobě závislý, tu dej i sama sobě.. Jsi na sobě závislá. Jsi svým páníčkem. Buď si dobrým páníčkem.

Sebeláska je základní kámen lásky.
Jde se k ní přes bolesti závislostí a potřeb.
Je to často těžká cesta.
Ale stojí to zato..

Základy tvé lásky budou pevné..