VYZNÁNÍ ANDĚLA S ČERNOU HŘÍVOU

03.09.2022

VYZNÁNÍ   "ANDĚLA S ČERNOU HŘÍVOU"       pro Martin Kaczmarczyk 

Vzpomínáš? 

Koupili jsme si žabku na klíček, aby nám odměřovala čas, kdy budeš mluvit ty a kdy se konečně dostanu ke slovu já 😊 Stejně to nepomáhalo 😊 Ty jsi byl nezastavitelný. 

 I když teď už nemluvíš, stejně tě slyším. A věřím, že i všichni, kdo tě znali a čtou teď tyhle řádky. Tvůj smích, ty tvoje šílené průpovídky 😊 

Často jsem říkala, že tebe musí člověk objímat, aby neměl volné ruce, kterýma by tě zabil 😊 

Jedni tě milovali a druzí nesnášeli a asi všichni pro tu stejnou věc. To tvoje světlo, ten žár, který z tebe sálal, Bylo to tak silné, že bylo těžké v něm být. 

Pro tebe samotného to bylo nejtěžší. Narodit se s tak velkým srdcem. Tolik lásky v něm mít a jen dávat, dávat, dávat.. všem okolo - rodině, dětem, přátelům, pacientům, zvířatům.. 

Co jsi nikdy neuměl - dávat tu lásku i sobě. A vzít si, když ti ji někdo nabízel.. A když sis vzal, hned jsi ji zase rozdal. A tak to srdce vydalo vše, co mělo. 

 Možná jsem byla tvá naděje. Šance, kterou sis nevzal. Chtěla jsem, abys šel se mnou k životu. Ale ty sis chtěl držet svůj směr. 

Byl jsi tu připraven sloužit. Vydal jsi všechnu sílu, abys pomáhal svým ovečkám. Možná jsme si toho dost nevážili. Brali jsme jako samozřejmost, že pomůžeš, kdykoliv tě budeme potřebovat. 

Možná, až jsi nemohl, kriticky leckdo řekl, co to s tím Martinem je? Co s ním bylo? Dal nám už víc, než mohl. Jediné, co můžeme říct je 

Děkuji 

A možná se zastavit ve svém vlastním života koloběhu a uvědomit si, kde dávám moc a jestli mám dost sil pro sebe.

 Neznala jsem nikoho jiného s tak velkým srdcem. S takovými výkyvy radosti a smutku. S takovými vrcholy a pády. 

Měl jsi rád moje malé úvahy. Myšlenky, které se mi derou z duše ven. 

Teď, když jsi odložil to zesláblé tělo, cítím tě všude kolem. Jako by ses dotýkal právě mé duše. 

To tvoje světlo neodešlo nikam. Pořád tu svítí a hřeje ve tvých skvělých synech a vnucích.. v našich vzpomínkách na tebe.. v srdcích těch, do kterých jsi zasel semínka své lásky.. 

Jsi bojovník, lev a král a nikdy jsi neprohrál... 

Byl jsi Bohem a ženami milován.. 

a neříkej to svoje NE !!!! 😊 

Teď mluvím já 

 Tvůj Anděl s černou hřívou